cordess

Cordess

Cordess

Cordess osiągnął wybitne wyniki i był wicemistrzem w skokach w Niemczech . Jego zdolności skokowe wydawały się niemal nieograniczone i jego zachowanie podczas skoków było tak imponujące , że sędziowie dali mu najwyższe oceny podczas finałowego testu.

Jego ojciec Clinton jest jednym z światowej czołówki koni skokowych. Oprócz licznych zwycięstw na poziomie Grand Prix , najważniejszym punktem jego kariery sportowej było z pewnością czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w roku 2004. W 2013 roku zajął 11 lokatę wg.rankingu WBSH.

Matka Cordess’a ,klacz Usminka A (o.Heartbreaker) wydała na świat wiele uznanego potomstwa m.in. uznanego ogiera Lochnagar(o.Hugo) czy klacz Bruminka(o.Nimmerdor). Dziadek Hearthbreaker dosiadany przez Petera Geerinka (NED), zwyciężył w kilku konkursach Pucharu Świata, zajął czwarte miejsce w Grand Prix Aachen i został nagrodzony tytułem „Best Stallion” w Zwolle (Holandia).

Z perspektywy hodowców Heartbreaker, który niesie „Keur Prädikat” jest postrzegany jako fundamentalny ogier w hodowli koni skokowych. To samo odnosi się do Burggraaf, w trzecim pokoleniu w rodowodzie Cordess’a, a który obecnie posiada siódme miejsce w rankingu WBFSH.

POTOMSTWO W NASZEJ HODOWLI
2016 – Lea Kaladi po Kleopatra (Samurai M)